Rowerem pod same drzwi w Porcie Popowice

Rowerem pod same drzwi w Porcie Popowice
09.12.2019

Na terenie Portu Popowice powstaje bardzo nowoczesne osiedle. Mieszkańcy 2,5 tysiąca lokali oprócz znakomitej infrastruktury usługowo-rekreacyjnej będą mieli do dyspozycji ufundowaną przez Vantage Development stację sponsorską Wrocławskiego Roweru Miejskiego. Jest to już druga stacja sponsorowana przez tego dewelopera. Mieszkańcy pierwszego budynku, którzy odebrali już klucze do mieszkań otrzymali także bezpłatny voucher z indywidualnym kodem umożliwiającym korzystanie z sieci WRM.

Port Popowice znajduje się na terenie dawnego portu rzecznego. Obecnie jest przekształcany w kompletne osiedle mieszkaniowe – nowoczesne miejsce do życia, pracy i odpoczynku. W ciągu najbliższych lat powstanie tu ok. 2,5 tysiąca lokali mieszkalnych, miejsca na usługi, rekreację oraz przestrzenie dla biznesu. Uruchomienie stacji sponsorskiej Wrocławskiego Roweru Miejskiego doskonale wpisuje się w wizję tego projektu, realizowanego przez inwestorów: spółki Vantage Development i Rank Progress.

Bliskość terenów rekreacyjnych (parków i rzeki Odry) z dogodnym dojazdem do centrum komunikacją miejską, a teraz również rowerem wrocławskiej sieci, będzie dla mieszkańców Portu Popowice sposobem na bardziej zrównoważony styl życia. Temat ekologii, w tym również transportu, który będzie przyjazny dla środowiska, jest niezwykle istotny dla wrocławian. Rezygnacja z podróżowania samochodem, na rzecz komunikacji miejskiej (miasto realizuje projekt budowy tramwaju na Popowice) i roweru może być odpowiedzią na problem zatłoczonych ulic oraz parkingów.

Stacja WRM Port Popowice jest sponsorowana przez spółkę Vantage Development, która od wielu lat finansuje również stację na Promenadach Wrocławskich, tuż obok biurowca ZITA. Liczba wypożyczeń, sięgająca nawet 12 tysięcy rocznie, pokazuje jak wielką popularnością sieć miejskich rowerów cieszy się wśród mieszkańców tej inwestycji. Deweloper przewiduje, że nabywcy mieszkań w Porcie Popowice, ale również okolicznych osiedli będą równie chętnie korzystać z możliwości wypożyczenia jednośladów. Mieszkańcy pierwszego budynku w Porcie Popowice odebrali już klucze do mieszkań, a wraz z nimi także indywidualny kod, umożliwiający darmowy przejazd rowerem sieci WRM.

Razem ze stacją „Popowice” do systemu Wrocławskiego Roweru Miejskiego zostało włączonych 10 nowych rowerów i 6 stojaków.

Aplikacja mobilna

Z aplikacją wypożyczanie rowerów jest wygodniejsze

  • Szybko wypożyczysz i zwrócisz rower przez całą dobę.
  • Możesz z łatwością wyszukać najbliższą stację lub rower.
  • Rezerwuj rowery bezpośrednio w aplikacji.