Nowa stacja roweru miejskiego w samym centrum Wrocławia!

Stacja 5941 powraca na mapę Wrocławskiego Roweru Miejskiego. Wypożyczalnia będzie dostępna dla użytkowników od poniedziałku (22 sierpnia) przed południem. Punkt zostanie uruchomiony w nowej lokalizacji – przy ulicy Ruskiej.

Rekordowe lato Wrocławskiego Roweru Miejskiego Już 600 tysięcy wypożyczeń w tym sezonie!

Choć pogoda w ciągu ostatnich tygodni nie zawsze dopisywała, wypożyczalnie Wrocławskiego Roweru Miejskiego są rozgrzane do czerwoności! Od początku marca do 21 lipca mieszkańcy skorzystali z nich już ponad 600 tysięcy razy, z czego na przestrzeni maja, czerwca i lipca – ponad 433 tysiące razy. To najlepszy wynik rowerów publicznych w stolicy Dolnego Śląska w całej historii! Od momentu inauguracji …

1,8 miliona wypożyczeń i 124 tysiące użytkowników: Piąte „urodziny” rowerów miejskich we Wrocławiu

To już pięć lat od chwili, gdy we Wrocławiu jako pierwszym mieście w Polsce, pojawił się profesjonalny system rowerowych wypożyczalni. Odkąd 8 czerwca 2011 roku wystartował Wrocławski Rower Miejski, do grona użytkowników „zapisało” się ponad 124 tysiące osób, które w latach 2011-2016 dokonały ponad 1,8 miliona wypożyczeń. Sieć stacji w stolicy Dolnego Śląska jest obecnie jedną z największych i najpopularniejszych …

Darmowe przejazdy rowerami miejskimi podczas Wrocławskiego Święta Rowerzysty

Już w najbliższą niedzielę (5 czerwca) celebrujemy tradycyjne Wrocławskie Święto Rowerzysty. Jak co roku, do jego obchodów włączy się operator Wrocławskiego Roweru Miejskiego, firma Nextbike Polska. Żeby zachęcić mieszkańców do aktywnego udziału w wydarzeniu, Nextbike udostępni do darmowego wypożyczenia aż sześćdziesiąt jednośladów. Będą dostępne od godz. 11:00 na Placu Nowy Targ, skąd godzinę później do Parku Stanisława Tołpy wyruszy Wielki …

Już 120 tysięcy użytkowników rowerów miejskich we Wrocławiu

Wczoraj po południu do grona użytkowników Wrocławskiego Roweru Miejskiego dołączyła 120-tysięczna osoba. Tylko w tym sezonie prawie 9 tysięcy mieszkańców „zapisało się” do systemu i rozpoczęło swoją przygodę z miejskim systemem rowerowym.

Milion wynajmów: Rekordowy rok Wrocławskiego Roweru Miejskiego

Pod koniec kwietnia ubiegłego roku Wrocławski Rower Miejski przeszedł infrastrukturalną rewolucję. System nie tylko rozbudowano, ale również wprowadzono nowoczesny system zabezpieczeń rowerów, elektrozamki. Zmiany przyniosły oczekiwany skutek w postaci lawinowego zwiększenia popularności tej formy komunikacji w mieście. W ciągu roku od chwili zwiększenia liczby lokalizacji i rowerów, użytkownicy dokonali ponad miliona wypożyczeń.

1,5 miliona wypożyczeń rowerów miejskich we Wrocławiu!

Odkąd Wrocławski Rower Miejski pojawił się w stolicy Dolnego Śląska, użytkownicy skorzystali z niego już 1,5 miliona razy. Pod względem liczby wynajmów w ramach miejskich wypożyczalni, Wrocław jest drugim najbardziej rowerowym miastem w Polsce.